Być jak Maja Wrońska

darmowy hosting obrazków                           Gołębie

  W tej twórczości uwielbiam wszystko: piękną, nasyconą kolorystykę, misterność szczegółów, temat, kompozycję i klimat. Maja Wrońska obrała drogę akwarelowego odwzorowywania architektonicznego (zdaje się, że to naturalna konsekwencja architektonicznego wykształcenia). Fantastyczne kompozycje, filigranowo, pieczołowicie budowane nasyconymi barwami. Szkice podrysowane ołówkiem są precyzyjnie wypełniane kolorem. To nie jest łatwa sprawa, rysować/malować budowle z szaro-polskiej scenerii tak, by wyglądały jak z bajki. Zresztą nawet te z weneckiej, czy paryskiej nie przypominają baśniowych, kolorowych pałaców księżniczek. Mimo, że pod względem architektury są perełkami, to kolorystycznie, a zwłaszcza przy niesprzyjającej pogodzie, wyglądają szaro i ciężko. U Mai natomiast wyglądają lekko i przejrzyście, nawet w jesienno-zimowej scenerii nie mają w sobie nic z przytłaczającej szarzyzny. Maja dodaje znanym widokom własnego sznytu, stwarza je we właściwy sobie sposób. Zapewne ma tu też udział rodzaj farby, wodne akwarelki są lekkie same w sobie, rozświetlone.

darmowy hosting obrazków         Ateny

darmowy hosting obrazków         Witraż

  W przeszłości wielokrotnie zakochiwałam się w dziełach do tego stopnia, że chciałam być jak Monet, Dali czy Gierymski. Mieć tą łatwość prowadzenia ręki, to wyczucie, które powoduje, że muśnięcia farbą stwarzają nową jakość, ten jedyny, niepowtarzalny twór. A może przede wszystkim – to niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju widzenie świata przenoszone na płótno, papier. Świat Mai jest jednym z piękniejszych, w jakich byłam. I stąd nieprzypadkowe moje nawiązanie do filmu ”Być jak John Malkovich”, czasami chcielibyśmy być kimś innym, widzieć świat inaczej. Czasami dziwimy się, że inni postrzegają niezwykle to, co my widzimy byle jakie na co dzień (chwała odmienności), a czasem kąsa ordynarna zazdrość.

  Na szczęście Maja Wrońska to młoda dziewczyna, więc cała malarska przyszłość jeszcze przed nią, a przede mną wiele lat cieszenia wzroku :)

darmowy hosting obrazków         Dziewczynka z latawcem

darmowy hosting obrazków         Brooklyn Bridge

darmowy hosting obrazków         Portovenere

darmowy hosting obrazków         Opera paryska

  U mnie próbka możliwości. Maja jest aktywna w życiu internetowym, tak pod pełnym nazwiskiem, jak i pseudonimem takmaj . Widzę też, że jest niezmordowana w swojej pracy, zatem trzymam kciuki.


https://www.facebook.com/takmaj.majawronska/timeline?ref=page_internal

darmowy hosting obrazków         Golden Gate Bridge
darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków         Zima w  mieście

darmowy hosting obrazków         Zima w NY
darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazków
≈A≈

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.